Cursussen
Het Geboortecentrum biedt een aantal verschillende cursussen. Welke cursus je kiest hangt af van je eigen verwachting en voorkeur. Alle cursussen geven een goede begeleiding tijdens de zwangerschap en een voorbereiding op de bevalling. Belangrijke onderwerpen, zoals ademhaling en houdingen tijdens de bevalling, komen in iedere cursus aan de orde. Hieronder vind je per cursus een korte omschrijving en aanvullende informatie. Mocht je geïnteresseerd zijn om een cursus te volgen, geef je dan snel op! Het liefst zo vroeg mogelijk in de zwangerschap, want onze cursussen stromen snel vol. Welke cursus je kiest, dus om hoeveel lessen het gaat, bepaalt het begin van de cursus. Het is ideaal om ongeveer twee à drie weken voor je uitgerekende datum je laatste les te hebben.
Een zwangerschapscursus is ook belangrijk om zelf naar het moment van de bevalling toe te groeien, verloskundigen adviseren daarom ook om daar bewust tijd voor vrij te maken. Denk daarom niet te snel dat een cursus niet te combineren is met het werk. Soms kun je tijd vrijmaken door van de werkgever een aantal uren vrij te vragen voor een cursus. Houd ook in gedachten dat de laatste lessen van de cursus vaak al in het zwangerschapsverlof vallen.
Voor extra informatie en inschrijven kun je bellen naar of langskomen op het secretariaat van het Geboortecentrum.
Zwangerschap
Zwangerencursus Mensendieck
Deze cursus is compact, praktisch en informatief. Iedere les van twee uur bestaat uit drie delen:
- kleine oefeningen waarbij het hele lichaam aan bod komt, gericht op de houding en op kleine klachten.
- aandacht voor een spiergroep die aan veranderingen onderhevig is, zoals de bil-, rug-, bekkenbodem-, buik- en heupspieren
- ademhalings-, ontspannings- en concentratie-oefeningen gericht op de bevalling, persen en pershoudingen.
Er is individuele aandacht en er wordt ingegaan op bewegingen in het dagelijks leven zoals staan, zitten, (trap)lopen, tillen, liggen en omdraaien in bed. In de cursus besteden we ook aandacht aan het herstel na de bevalling. Er zijn acht lessen vóór de bevalling waarvan één met de partner en er is nog één bijeenkomst ná de bevalling met de baby.
Door: Jessica van Eenige & Asta Altena
Kosten: € 180.00
Data: Vrijdag 9.30 - 11.30 uur 14-05 t/m 2-07
20-08 t/m 10-09
17-09 t/m 12-11
Woensdag 9.30 -11.30 uur 31-03 t/m 26-05
1-06 t/m 21-07
25-08 t/m 13-10
20-10 t/m 8-12

Zwangerschapsyoga
Dit is een cursus ter begeleiding van de zwangerschap en als voorbereiding op de bevalling door middel van eenvoudige yogaoefeningen. Yoga-ervaring is hiervoor niet vereist. Alle oefeningen zijn gericht op ontspanning, ondermeer door ademhalingsoefeningen, spierbewustzijn, houdingsopbouw, visualisatie en klank. Er zijn twaalf lessen vóór de bevalling, waarvan twee of drie met partner en nog één bijeenkomst ná de bevalling met de baby. In de partnerlessen wordt de partner geleerd welke specifieke ademhalingstechnieken jij in de cursus hebt geleerd, zodat hij/zij je tijdens de ontsluiting en het persen kan ondersteunen. Deze cursus wordt overigens ook in het Engels gegeven.
We do have an english spoken pregnancy yogacourse!
Door: Greetje Schaap en Pascal Bonnet (Engels)
Kosten: € 200,- voor de volledige cursus, voor kortere curssussen gelden lagere tarieven.
Data: maandag 18.30-20.00 uur 7-06 t/m 19-07
16-08 t/m 8-11
maandag 20.30 - 22.30 uur 16-08 t/m 06-09
engelstalig: woensdag 19.30 - 21.00 uur 17-03 t/m 28-04
25-08 t/m 3-11
zaterdag 10.30 - 12.30 uur 17-04 t/m 29-05
5-06 t/m 3-07
2-10 t/m 11/12

Zwanger en Fit
Dit is een veelzijdige, actieve en praktische cursus ter begeleiding van de zwangerschap en als voorbereiding op de bevalling. Elke les begint met voorlichting en tips over een specifiek onderwerp betreffende de zwangerschap, de bevalling en het moederschap. Het tweede deel van de les is praktisch. In de eerste lessen van de cursus worden actieve en dynamische oefeningen op muziek gedaan om zo goed mogelijk in conditie te blijven en je daardoor fit te voelen. In de loop van de cursus worden de oefeningen rustiger en verschuift de aandacht naar ontspanning, ademhaling en baringshoudingen. Er zijn tien lessen van anderhalf uur vóór de bevalling, waarvan twee met partner en één bijeenkomst ná de bevalling met baby.
Door: Mirjam Vos
Kosten: € 185,- voor 11 lessen van anderhalf uur en € 140,0 voor 6 lessen van 2 uur
Data: woensdag 17.00 - 19.00 uur 24-03 t/m 28-04
16.30 - 18.30 uur 8-09 t/m 20-10
dinsdag 16.30 - 18.00 uur 6-04 t/m 22-06
18.15 - 20.15 uur 1-06 t/m 6-07
15.30 - 18.00 uur 31-08 t/m 21-09
18.30 - 20.00 uur 31-08 t/m 23-11
Cursus met z’n tweeën
Paren die een kind verwachten en zich hier bewust sámen op willen voorbereiden kunnen voor deze cursus kiezen. Er komen essentiële kwesties aan de orde die betrekking hebben op zwangerschap, bevalling en het nieuwe ouderschap. Elke les bevat een thema, wat aan de hand van oefeningen, massage en gesprekken wordt uitgewerkt. Belangrijke onderwerpen zijn het zwangere lichaam, contact met de baby, het geven van borstvoeding, de bevalling (ademhaling, ontsluiting en het persen) en het jonge ouderschap. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten van twee uur tijdens de zwangerschap en één bijeenkomst ná de bevalling met de baby.
Door: Greetje Schaap
Kosten: € 196,-
Data: maandag 20.30 - 22.30 uur 13-09 t/m 18-10
Cursus 'Rondom de Geboorte'.
Deze cursus bestaat uit acht bijeenkomsten voor de bevalling en vijf bijeenkomsten na de bevalling.
Onder leiding van onze yoga docente Greetje Schaap bieden wij je een voorbereiding op de bevalling door middel van eenvoudige yoga oefeningen.
Yoga ervaring is niet vereist. Deze oefeningen duren 1 uur en 15 minuten.
Tevens krijf je tijdens vier bijeenkomsten, gedurende een uur voorafgaand aan de oefeningen, ook voorlichting over praktische zaken zoals de aanschaf van babyspullen, zwanger zijn en werken, kinderopvang en ouderschapsverlof.
De bijeenkomsten na de bevalling krijf je onder leiding van dezelfde docent oefeningen voor het verbeteren van je spierkracht, lenigheid en conditie.
Deze oefeningen duren 1 uur.
TIjdens drie bijeenkomsten krijg je gedurende een extra uur voorafgaand aan de oefeningen, ook voorlichting over het pas bevallen zijn en alles wat daarbij op je af komt.
Door: Greetje Schaap
Start: 16 april tot en met 21 mei, vrijdag 17.00 uur - 19.15. (voorlichting van 17.00 - 18.00 uur).
24 september tot en met 19 november. 18.00 - 19.15 (voorlichting van 17.00 - 18.00 uur).
Aan deze cursus zijn geen kosten verbonden.